Manşet
Home / Beslenme / Ara Öğünle Ateşle

Ara Öğünle Ateşle

Saatlerce emek verdiğiniz antrenmanların tam olarak karşılığını almak istiyorsanız, ara öğünler programınızın kesinlikle bir parçası olmalıdır. Spor sonrasında yediğiniz besinler kas yapımını önemli oranda etkiliyor.

Yabanmersini

Spor sonrasında taze besinler tüketmek istiyorsanız yabanmersini vazgeçilmeziniz olabilir. Yabanmersini içerisinde bulunan yüksek oranda antioksidan kas toparlanma süresini ortalama 3 kat arttırmaktadır.

Hindi Füme

Et olmadan yemek olmaz diyenler için hindi füme tavsiyemizdir. Antrenman sonra da hindi füme ile hazırlayacağınız bir sandviç ile six packlere hoş geldiniz diyebilirsiniz.

Yumurta

Anne sütü kadar olmasa da anne sütünden sonra en besleyici besinlerin başında gelen yumurta, antrenman sonrası tüketebileceğiniz besinlerin başında gelmektedir. Pişirmesi ve hazırlaması çok kolay olduğu için bir çok sporcunun vazgeçilmezleri arasındadır.

Ananas

Sıkı bir antrenmandan sonra ananas tüketmek sizi dinç ve diri tutar. İçerdiği vitaminler sayesinde kas onarımın da önemli rol oynamaktadır.

Kinoa

Kinoa ihtiyacınız olan karbonhidratı karşılamak için en doğru besindir. İçerdiği yüksek protein ve lif oranı ile en iyi kompleks karbonhidrattır.

Bunu Okudunuz Mu?

kişiye özel diyet programı hazırlama

Sağlıklı Diyet

Yeni Yılda Sınırlandırmak veya Kaçınılması Gereken 7 Gıda ve İçecek   Sağlıklı diyet için “hepsi …

Bir Yorum

  1. ananas olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir