Manşet
Home / Branşlar / Bisiklet / İşe Bisikletle Git

İşe Bisikletle Git

Araştırmalar Yalan Söylemez

ABD’de yapılan bir araştırma sonucunda, işe gidip gelirken bisiklet kullanmak sadece fit kalmanızı sağlamıyor ve aynı zaman da akıl zindeliğinizi korumakta da büyük rol oynuyor. En büyük artısı ise paha biçilemez bir imaj. Farklı olmak istemez misiniz? Milyonlarca kişinin araba ile işe gittiği şehrimiz de nadiren bisiklet ile işe giden olmak.

Deluxe

İstatistik verilerinden yararlanan araştırmacılar, çalışanların ortalama ruh hallerini, tercih ettikleri ulaşım yöntemleri ile karşılaştırdı ve ulaşımda bisikleti tercih edenlerin arabayı tercih edenlere göre önemli ölçüde daha mutlu olduğunu saptadı.

Çıkan sonuçta sıralamaya göre en mutlu olanlar bisiklet ile ulaşımı tercih edenler. Bisikletin altında yer alanlar ise başkasının kullandığı araba ile işe gidenlerin gelmesi ne kadar üşengeç olduğumuzun göstergesidir. Bunun devamında ise kendi aracı ile işe gidenler gelirken.

Bundan daha sonra toplu taşıma araçlarının gelmesi ise başkasının kullandığı arabayı tercih ediyoruz ama toplu taşıma olunca onun yerine kendi arabamızı tercih etmiş oluyoruz. Kısaca toplu taşımaya binmektense kendim kullanırım oluyor.

fantastic-bycle

Araştırmacılara göre bisiklet kullanıcılarının en mutlu kişiler olması, bisiklet kullanmanın bir eğlence aracı olarak görülmesi.Bisiklet kullanırken duyulan adrenalin ve hız arabaya göre daha yüksek. Bunun yansıma ise mutluluk, sağlık, fit kalmak.

Fitness yapamıyorum, zamanım yok bahanesi bir kez daha çürütülüyor.

 

3 Yorum

  1. doğru tespit ama işte duş imkanı olmalı

  2. İyi bi bisiklet nerdeyse bi araba fiyatı zaten 🙂

  3. çalışmıyorum ama hobi olarak her gün 30-40 km arası kullanıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir