Manşet
Home / Federasyonlar / Cimnastik Federasyonu / Pilates Antrenörlük Kursu

Pilates Antrenörlük Kursu

Türkiye Cimnastik Federasyonunca 16 Ocak – 26 Ocak tarihleri arasında İstanbul Kartal’da 1. kademe pilates antrenörlük kursu düzenlenecektir. Kursa katılmayı düşünenler için yerine getirmesi gerekenlerler aşığıda verilmiştir. Aşığı da bulunan şartlar TCF sitesinden alınmıştır. En doğru işlem için Türkiye Cimnastik Federasyonunun sitesini ziyaret etmenizi öneririz.

KAYIT VE KABUL İŞLEMLERİ

1- ÖN KAYIT: Türkiye Cimnastik Federasyonu’nun web sitesindeki ön kayıt formunu doldurmak kaydıyla yapılır. (Telafiye girecek kursiyerler de önkayıt yaptırmak zorundadır.)

2- Kesin Kayıt: Ön kayıt yaptıranların arasından kesin kayıta hak kazanan SMS yoluyla kursa davet edileceklerdir. Kesin kayıt yaptırmaya hak kazanan kursiyerler, ücretlerini en geç 08.01.2018 mesai saati bitimine kadar Federasyonun ilgili hesap numarasına yatırmaları gerekmektedir.. Dikkat: Ön kayıt yaptırmayan veya son başvuru tarihine kadar ödeme yapmayanların başvuruları kabul edilmeyecektir. Not: BESYO Mezunu veya en az 1. Kademe antrenör belgesine sahip (son dört yıl içerisinde alınan) kişiler teori derslerden muaftır. • Üniversitelerin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümlerinden (son beş yıl içerisinde mezun olanlar ) teorik derslere girmek zorunda değillerdir. • Derslerin sınavları ders saatleri içerisinde yapılacaktır. Derslerin saatleri aynı kalması koşulu ile programdaki yerleri değişebilir.

KURSİYERLERDE ARANAN ŞARTLAR

1- En az lise veya dengi okul mezunu olmak (milli sporcularda tahsil şartı aranmaz)

2- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı olmamak,

3- Taksirli suçlar ile kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş veya aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, yağma, dolandırılıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı suçlar veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, vergi kaçakçılığı ve haksız mal edinme suçlarından hükümlü bulunmamak

4- En az 18 yaşını doldurmuş olmak 5- 07.01.1993 tarihli 21458 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Spor Genel Müdürlüğü amatör spor dalları ceza yönetmeliğine ve federasyon disiplin talimatına göre son 3 yıl içerisinde bir defada 6 aydan fazla veya toplam 1 yıldan fazla ceza almamış olmak.

GEREKLİ BELGELER

  • 2 adet vesikalık fotoğraf (fotokopi kabul edilmez)
  • Sağlık Raporu ( sağlıklı olduğunuza dair dilekçenizi kendiniz yazabilirsiniz)
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Son altı ay içerisinde alınmış Savcılık İyi Hal yazısı (e-devlet kanalıyla alabilirsiniz)
  • En az lise mezunu olduğunu gösterir öğrenim belgesi (üniversite de okuyor ise okuduğuna dair öğrenci işlerinden yazı;mezun ise mezun olduğu okuldan aslı gibidir onaylı olması istenir)
  • Teorik derslerden muaf olanlar, muaf olduklarına dair belgelerini getirmek ,kişilerdir.)
  • Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden alınacak “Cezası Yoktur” yazısı (aslı)
  • Kurs ücreti ( Pilates 2.000 – TL) ödendiğine dair isim soyisim yazılı banka dekontunun aslı Türkiye Cimnastik Federasyonunun Garanti Bankası- Anafartalar Şubesi IBAN – TR18 0006 2000 7110 0006 2992 23

ÖNEMLİ

  • GEÇERLİ MAZERET BELGESİ İBRAZ ETMEYENLERİN ÜCRETİ İADE EDİLMEYECEKTİR… Gerekli belgelerin kurs başlayana kadar tamamlanması gerekmektedir. Belgeler kursun kurs yöneticisi tarafından toplanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir