Manşet
Home / Fitness / Sağlık Topu ile Kaya Gibi Karın

Sağlık Topu ile Kaya Gibi Karın

Sağlık topu ile yapacağınız bu hareket ile hızınızı ve koordinasyonunuzu geliştirirken, karın bölgenizi kaya gibi sağlamlaştıracaksınız.

Hepsi Fitness antrenman danışmanı Oğuzhan Hüseyinoğlu’nun önerdiği knee strike varyasyonunda, hafif ağırlık kullanarak merkez bölgenizi yüksek hızla çalıştıracaksınız.

Her bir tekrarda farklı ayağınızı kullanmanız, koordinasyon açısından da gelişmenizi sağlayacak. Sağlık topunun her bir çarpışında, bacak ve kalça fleksörleriniz devreye girerken, alt gövdeniz de uygulanan güce karşı direnecek.

Topu bir aşağı bir yukarı hareket ettireceğiniz için kollarınız da antrenmandan nasibini alacak. Hızın muhafaza edilmesi, merkez bölge kuvveti ve koordinasyon, her yaştan sporcunun ihtiyaç duyduğu 3 şeydir. Bunu unutmayın.

Eğer iç mekanda çalışıyorsanız ve karşınızda bir duvar varsa, topu duvara atabilir ve koordinasyon ile kuvvet açısından daha fazla kazanım elde edebilirsiniz. Bu hareketi yaparak aynı zamanda kalp hızınızı da arttıracak, bu sayede kardiyovasküler sisteminizi de ateşlemiş olacaksınız.

Hocamızın önerisi, hareketi 20-30 saniye boyunca yapıp, 30 saniye dinlenmeniz şeklinde. Böylece 1 turu tamamlamış olacaksınız. Toplamda 5 tur yapın.

Bunu Okudunuz Mu?

Düşün, Dile, Zaman Ver, Eğitime Başla

Arkana bakmamak güzel mi, değil mi? Kendimi 10 yıldan uzun bir süredir fitness oyununun içerisinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir