Manşet
Home / Beslenme / Zayıflatan Makarna

Zayıflatan Makarna

Karbonhidrat hakkında bir çok şekilde sonuçlanmış araştırma olduğu gibi halen devam eden araştırmalarda söz konusu. Bunlara ise İtalya’da yapılan bir araştırma, makarna yemenin sağlıklı vücut ağırlığını korumayla bağlantısı olduğu sonucuna varmış.

Dört sene önce sonuçlanan bir araştırma ise bu tezi doğrular niteliktedir. Chicago Üniversitesinin yapmış olduğu bir araştırma sonucuna göre meyve, makarna, pirinç tüketen kişilerin hayvansal protein tüketen kişilere göre daha az vücut yağı olduğu saptanmıştır. Bir başka araştırma ise düzenli makarna tüketen kişilerin daha ince belli olduğu sonucuna ulaşmıştır.

Bir çok araştırma hangi sonucu gösterirse göstersin önemli olan püf nokta yediğiniz yiyeceklerin kalite miktarıdır. Örneğin glisemik indeks değeri düşük bol lifli makarnaları tercih etmeyi unutmamalısınız.

Makarnayı pişirdikten sonra bütün minerallerinin de içinde bulunduğu suyu dökmemelisiniz. Makarna suyunu piştiğinde hiç kalmayacak şekilde koymalısınız. Makarnanızı olabildiğince çok yeşillik ve sebze ile tüketmeye özen gösteriniz.

Bunu Okudunuz Mu?

kişiye özel diyet programı hazırlama

Sağlıklı Diyet

Yeni Yılda Sınırlandırmak veya Kaçınılması Gereken 7 Gıda ve İçecek   Sağlıklı diyet için “hepsi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir